Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

!!! Pokemon !!!

PokéDex

 

PokéDex

 

Seřazeno podle světového čísla!

1. generace - Kanto (1 - 151)

1 - Bulbasaur
Typ: travní / jedovatý   Výška: 0,7m   Váha: 6,9kg   Evoluce: Ivysaur (lvl. 16)
 
Cibulka na zádech tohoto travního pokémona naznačuje, že má blíže k rostlině než by se mohlo na první pohled zdát. Je plna semínek, a roste spolu s Bulbasaurem. Slouží mu též jako zásobárna energie, a úkryt pro dvě vystřelovací zelené liány, oblíbený to Bulbasaurův nástroj.
 
2 - Ivysaur
Typ: travní / jedovatý    Výška: 1m   Váha: 13kg   Evoluce: Venosaur (lvl. 32)
 
Vyvíjí se z Bulbasaura na 16. levelu. Cibulka na jeho zádech se rozvine v opojně vonící květinu. Díky ní může získávat energii když se vystaví přímému slunečnímu zářezí, ale ztrácí možnost pohybovat se po zadních nohou - rostlina je už příliš těžká.
 
3 - Venusaur
Typ: travní / jedovatý   Výška: 2m   Váha: 100kg   Evoluce:  dále neevoluje
 
Poslední fáze vývoje Bulbasaura vzniká na 32. levelu. Rostlina na jeho zádech je již plně vyvinutá, a díky ní vyhledává Venosaur především slunečná místa. Při boji na slunci je také mnohem silnější.
 
4 - Charmander
Typ: ohnivý   Výška: 0,6m   Váha: 8,5kg   Evoluce: Charmeleon (lvl. 16)
 
Obtížně ovladatelný pokémon, doporučený k použití zkušenějším trenérům. Plamínek na jeho ocase hoří od narození, a z jeho velikosti lze usuzovat na aktuální Charmanderovu sílu. Dává přednost teplu a nesnáší déšť.
 
5 - Charmeleon
Typ: ohnivý   Výška: 1,1m   Váha: 19kg   Evoluce: Charizard (lvl. 36)
 
Vyvíjí se z Charmandera na 16. levelu. Pokud se mu nedaří v boji, může se rozrušit a začít chrlit plameny všude kolem sebe. Jeho povaha je stejně ohnivá jako on sám, a proto stále vyhledává protivníky - a jen výhra jeho bojechtivost na chvíli ochladí. Krom ohnivých útoků také rád zuřivě útočí jako břitva ostrými čelistmi.
 
6 - Charizard
Typ: ohnivý   Výška: 1,7m   Váha: 90,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Majestátní pokémon připomínající draka už skoro nedává poznat, že se vyvinul z malinkého roztomilého Charmandera. Inu, potřeboval k tomu také plných 36 levelů. Teplota jeho ohnivého dechu dosahuje neuvěřitelných hodnot, a snadno taví i kameny. Ve chvílích největší zuřivosti se plamínek na jeho ocase barví do modra.
 
7 - Squirtle
Typ: vodní   Výška: 0,5m   Váha: 9kg   Evoluce: Wartortle (lvl. 16)
 
Jeden ze tří základních pokémonů, které nabízí profesor Oak na počátku hry. Jeho speciální schopností je vodní dělo, nepřetržitý proud vody prýštící z tlamičky. Ve chvíli hrozícího nebezpečí se dokáže zcela ukrýt do svého krunýře.
 
8 - Wartortle
Typ: vodní   Výška: 1m   Váha: 22,5kg   Evoluce: Blastoise (lvl. 32)
 
Další vývojová fáze Squirtla vzniká na 16. levelu. Z roztomilé želvičky už se začíná klubat cosi o poznání drsnějšího. Pomalu přerůstá svůj krunýř - už se do něj nedokáže ukrýt celý, chlupatý ocásek vždycky kouká. Velké uši používá k udržování rovnováhy při plavání, a pod vodou vydrží velmi dlouho - a to i za použítí zásoby vzduchu v kožešinou obrostlém ocase. Dožívá se i více než sta let.
 
9 - Blastoise
Typ: vodní   Výška: 1,6m   Váha: 85,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Finální vývojová fáze Squirtla připomíná stále obří želvu. Na svém jako kámen tvrdém krunýři má dvě vysokotlaká vodní děla, z nichž dokáže chrlit vodní proud o neuvěřitelné síle, snadno prorazí i ocelový plát.
 
10 - Caterpie
Typ: hmyzí   Výška: 0,3m   Váha: 2,9kg   Evoluce: Metapod (lvl. 7)
 
Hmyzí pokémon připomínající housenku. Z růžových tykadel na hlavě může vypustit oblak nepříjemného zápachu. Z opačného konce těla pak umí vystřelit lepivé vlákno, kterým nepřítele omotá a znemožní mu hýbat se. Přísavky na nohou jí umožňují snadné šplhání po libovolném povrchu.
 
11 - Metapod
Typ: hmyzí   Výška: 0,7m   Váha: 9,9kg   Evoluce: Butterfree (lvl. 10)
 
Vyvine se z Caterpie už na 7. levelu. Coby kukla nemá příliš možností jak zaútočit, ale její tvrdý obal odolá lecjakému útoku. Pokemon přetrvává v tomto stadiu jen velmi krátce, a na 10. levelu evolvuje v Butterfree.
 
12 - Butterfree
Typ: hmyzí / létající   Výška: 1,1m   Váha: 32kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Metapoda na 10. levelu. Hmyzí druh pokémona, který vzhledem připomíná motýla.
 
13 - Weedle
Typ: hmyzí / jedovatý   Výška: 0,3m   Váha: 3,2kg   Evoluce: Kakuna (lvl. 7)
 
Stejně jako jiný housenkovitý pokémon, Caterpie, může i Weedle každým koncem svého válcovitého těla provádět jiný útok. Na hlavě má ostré jedovaté žihadlo, ze zadečku vystřeluje lepivé vlákno. Často se vyskytuje v lese nebo ve vysoké trávě, kde skrytě požírá svou oblíbenou potravu - listy.
 
14 - Kakuna
Typ: hmyzí / jedovatý   Výška: 0,6m   Váha: 10kg   Evoluce: Beedrill (lvl. 10)
 
Přechodné stádium Weedla vzniká na sedmém levelu, a musí přežít do desátého. V této fázi kukly se téměř nemůže hýbat, a zdánlivě není schopna boje. Pozor ale na její ostrý osten, který v případě nouze je schopna vysunout.
 
15 - Beedrill
Typ: hmyzí / jedovatý   Výška: 1m   Váha: 29,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Finální fáze Weedla je velmi nebezpečná. Krom ostnu na zadečku má také dva další na předním páru nohou - všechny pochopitelně jedovaté. Díky velkým blanitým křídlům při letu dosahuje značných rychlostí. Často útočí v celých rojích.
 
16 - Pidgey
150
Typ: normální / létající   Výška: 0,3m   Váha: 1,8kg   Evoluce: Pidgeotto (lvl. 18)
 
Jeden z vůbec nejobvyklejších druhů pokémonů - asi jako náš brabec. Nepřítele může oslepit oblakem prachu, který zvíří prudkým máváním křídel. Boji se však raději vyhýbá, a před potenciálními protivníky se ukrývá nejčastěji ve vysoké trávě.
 
17 - Pidgeotto
Typ: normální / létající   Výška: 1,1m   Váha: 30kg   Evoluce: Pidgeot (lvl. 36)
 
Vzniká z Pidgeyho na 18. úrovni. Je schopen velice rychlého letu, krátkodobě si blížícího rychlostem kolem 90 kilometrů v hodině. Je velmi bojovný, ve volné přírodě stále oblétává své teritorium a vyhledává konflikt.
 
18 - Pidgeot
130
Typ: normální / létající   Výška: 1,5m   Váha: 39,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Pidgeotta na 36. úrovni. Stejně jako jeho vývojoví předchůdci je přirozeným nepřítelem hmyzích typů pokémonů. Rád ovšem také loví menší vodní pokémony (Magikarp) při prudkém letu těsně nad vodní hladinou. Při letu dosahuje rychlosti Mach 2.
 
19 - Rattata
Typ: normální   Výška: 0,3m   Váha: 3,5kg   Evoluce: Raticate (lvl. 20)
 
Hojně se vyskytující pokémon, žijící všude kde je co sežrat. Když vidíš jednoho, je jisté že kolem bude několik tuctů dalších. Malý a velmi rychlý, ale přece jen příliš slabý a pro boj tak vhodný opravdu jen proti málo soupeřům.
 
20 - Raticate
Typ: normální   Výška: 0,7m   Váha: 18,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Rattaty na 20. levelu. Díky sve hmotnosti se povětšinou vyskytuje v pozici v sedě na zadním páru nohou. Jeho dlouhé vousy mu pomáhají udržovat rovnováhu. Díky srostlým prstům na zadních nohou je také výborným plavcem.
 
21 - Spearow
130
Typ: normální / létající   Výška: 0,3m   Váha: 2kg   Evoluce: Fearow (lvl. 20)
 
Ptačí pokémon velmi agresivní při narušení jeho teritoria. To se nachází nejčastěji v řídkém lese, kde se živí především hmyzem. Narozdíl od podobného Pokémona Pidgeyho je mnohem agresivnější. Díky svým malým křídlům není schopen létat nijak vysoko, ale zato dokáže vibrovat na místě. Na dvacátém levelu se mění ve Fearowa.
 
22 - Fearow
Typ: normální / létající   Výška: 1,2m   Váha: 38kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Obdivuhodně kontrastuje se Spearowem, ze kterého se na 20. levelu vyvíjí. Jeho majestátní rozpětí křídel mu umožňuje snadné plachtění vzduchem. Pokud cítí nebezpečí, snaží se prchnout letem do co největší výšky.
 
23 - Ekans
130
Typ: jedovatý   Výška: 2m   Váha: 6,9kg   Evoluce: Arbok (lvl. 22)
 
Tichý a nemilosrdný lovec. Hlavním zdrojem jeho potravy jsou vejce Pidgeyho a Spearowa. Své dlouhé tělo na noc omotává kolem kmenů stromů. Po narození je nejedovatý, ale s postupem času se jeho kousnutí stává smrtelným. Nepřátele ale umí také udusit ve smyškách svého těla.
 
24 - Arbok
130
Typ: jedovatý   Výška: 3,5m   Váha: 65kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Na 22. levelu se stále nemotornější Ekans mění v úžasně hbitého Arboka. Tělní kresba na krku vzbuzuje u nepřátel strach, a je u každého Arboka jiná. Krom jedovatých zubů je tak jeho hlavní zbraní schopnost paralyzovat svého soupeře.
 
25 - Pikachu
150
Typ: elektrický   Výška: 0,4m   Váha: 6kg   Evoluce: Raichu (Hromový kámen)
 
Elektrickou žlutou myš Pikachu jistě není třeba blíže představovat. Jeho hlavním rysem je úžasná roztomilost, pro kterou bývá často chován jako domácí mazlíček. Většinou ovšem osamocený - přítomnost více Pikachu na jednom místě totiž vyvolává náhodné elektrické výboje v jejich okolí. Je velmi inteligentní. Patří mezi Pokémony kteří neevolvují v závislosti na dosažené úrovni - k přeměně v Raichu potřebuje Hromový kámen (Thunder Stone).
 
26 - Raichu
Typ: elektrický   Výška: 0,8m   Váha: 30kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Pikachu za pomoci Hromového kamene (Thunder Stone). Jeho elektrický potenciál je mnohem větší. Dlouhý ocas mu slouží jako prostředek k vlastnímu uzemnění. Když je naplno nabitý, stává se velmi agresivním. V té chvíli je schopen rozdávat údery o síle kolem deseti tisíc voltů. Ve tmě jemně světélkuje.
 
27 - Sandshrew
130
Typ: zemní   Výška: 0,6m   Váha: 12kg   Evoluce: Sandslash (lvl. 22)
 
Vyskytuje se zejména v místech se suchou půdou, kdy si dokáže vybudovat rozsáhlou síť tunelů. Nesnáší vodu, stejně jako většina Pokémonů jeho typu. Při pádu z výšky se dokáže stočit do dokonalého klubíčka a bezpečně dopadnout na zem.
 
28 - Sandslash
130
Typ: zemní   Výška: 1m   Váha: 29,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Stejně jako jeho předchůdce Sandshrew, ze kterého se na 22. levelu vyvinul, se dokáže dokonale stočit do klubíčka a v tomto tvaru útočit nebo prchat. Velké pařáty na předním páru končetin, které mu pomáhají v hrabání, jsou také velmi účinnou zbraní. Pokud o některý z nich přijde, dorůstá mu zpět během jediného dne. Ve chvíli největšího ohrožení umí vyvolat písečnou bouři.
 
29 - Nidoran (samička)
Typ: jedovatý   Výška: 0,4m   Váha: 7kg   Evoluce: Nidorina (lvl. 16)
 
Jeden z mála pokémonů, kteří se v původním světě (Red/Blue/Yellow) vyskytují ve formě obou pohlaví. Samice je o něco větší než samec, ale její roh není o nic méně jedovatý. Používá ho ale jen pokud je donucena, jinak se boji vyhýbá.
 
30 - Nidorina
130
Typ: jedovatý   Výška: 0,8m   Váha: 20kg   Evoluce: Nidoqueen (Měsíční kámen)
 
Vyvíjí se na 16. levelu ze samičí verze Nidorana. Ač také vlastní jedovatý roh, v boji dává přednost svým zubům a drápům. Její roh je ostatně velmi malý, a roste pomalu se zvyšujícím se levelem. Ke svému dalšímu vývoji potřebuje Měsíční kámen (Moon Stone).
 
31 - Nidoqueen
130
Typ: jedovatý   Výška: 1,3m   Váha: 60kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Za pomoci Měsíčního kamene (Moon Stone) se vyvíjí z Nidoriny. Její mohutné tělo se dokáže hýbat až překvapivě hbitě. Mohutné šupiny ji chrání před fyzickými útoky, a sama jich dokáže využít i k protiútoku.
 
32 - Nidoran (sameček)
Typ: jedovatý   Výška: 0,5m   Váha: 9kg   Evoluce: Nidorino (lvl.16)
 
Jeden z mála pokémonů, kteří se v původním světě (Red/Blue/Yellow) vyskytují ve formě obou pohlaví. Na nepřátele nejčastěji útočí svými jedovatými ostny, které má na zádech. Pomocí velikých uší dokáže většinou blížící se nebezpečí zaslechnout včas. Než by prchnul, raději ale sám zaútočí první.
 
33 - Nidorino
130
Typ: jedovatý   Výška: 0,9m   Váha: 19,5kg   Evoluce: Nidoking (Měsíční kámen)
 
Vzniká ze samčí verze Nidorana na 16. levelu. Velmi agresivní, útočí při sebemenší zámince. Tvrdý roh na jeho čele je naplněn rychle působícím jedem. Pokud se mu podaří protivníka nabodnout, okamžitě jed vypouští.
 
34 - Nidoking  
 
Typ: jedovatý   Výška: 1,4m   Váha: 62kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Za pomoci Měsíčního kamene (Moon Stone) se vyvíjí z Nidorina. Svého mohutného těla používá k různým fyzicky založeným útokům - nejraději protivníka rozšlape či rozdrtí ocasem. Jedovatý roh na čele v boji příliš nepoužívá.
 
35 - Clefairy 
Typ: normální   Výška: 0,6m   Váha: 7,5kg   Evoluce: Clefable (Měsíční kámen)
 
Velmi vzácný Pokémon, vyskytující se téměř výhradně uvnitř Měsíční hory. Má různé magické schopnosti. Ve svých malých křídlech dokáže shromažďovat měsíční světlo, a využít ho k nočnímu letu. Pro svůj přitažlivý vzhled a nekonfliktní povahu je vyhledáván jako oblíbený, leč vzácný domácí mazlíček.
 
36 - Clefable
130
Typ: normální   Výška: 1,3m   Váha: 40kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Clefairy za pomoci Měsíčního kamene (Moon Stone). Ve chvíli dosažení tohoto stadia vývoje se už nedokáže naučit žádné nové způsoby útoku. Jeho velmi citlivý sluch zachytí i sebemenší zvuk, a proto dává Clefable k životu přednost velmi tichým a odlehlým místům.
 
37 - Vulpix
Typ: ohnivý   Výška: 0,6m   Váha: 9,9kg   Evoluce: Ninetales (Ohnivý kámen)
 
Rodí se s jedním ocasem, který se postupem času rozděluje - podle počtu ocasů tak lze odhadovat Vulpixův věk. V boji rád předstírá zranění, aby nepřítele zmátl, a vzápětí urychleně prchá. Přestože je ohnivého typu, úspěšně zaútočit plameny se mu daří až na vyšších levelech vývoje.
 
38 - Ninetales
130
Typ: ohnivý   Výška: 1,1m   Váha: 19,9kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Vulpixe za pomoci Ohnivého kamene (Fire Stone). Krom toho že je velmi krásný je také inteligentní, a fanaticky pomstychtivý. Tato kombinace z něj dělá opravdu nebezpečného nepřítele. Kolem tohoto Pokémona je opředeno mnoho legend - o úžasných mystických silách jeho devíti ocasů, o jeho tisícileté dlouhověkosti, či o tisícileté kletbě uvrhnuté na každého, kdo jeho ocas odřízne...
 
39 - Jigglypuff
Typ: normální   Výška: 0,5m   Váha: 5,5kg   Evoluce: Wigglytuff (Měsíční kámen)
 
Vzácný pokémon. Ačkoliv vypadá neškodně, jeho proslulá píseň dokáže uspat i toho nejsilnějšího nepřítele. K uspání používá krom zpěvu i svých velkých, kulatých očí.
 
40 - Wigglytuff
130
Typ: normální   Výška: 1m   Váha: 12kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Jigglypuffa za pomoci Měsíčního kamene (Moon Stone). Jeho tělo trochu připomíná roztomilý balónek. A to zejména ve chvílích ohrožení, kdy se dokáže nafouknout do mnohonásobné velikosti a útočníka zavalit masou svého těla. Jinak je to roztomilý mazlíček, s nadotek úžasně příjemnou kožešinou.
 
41 - Zubat
130
Typ: létající / jedovatý   Výška: 0,8m   Váha: 7,5kg   Evoluce: Golbat (lvl. 22)
 
Zubat nemá oči, a při letu se naviguje pomocí ultrazvukových vln. Nejhojněji se vyskytuje v jeskyních pod Měsíční horou, kde sídlí v početných koloniích. V boji rád vysává z protivníků energii (útok Leech Life).
 
42 - Golbat
Typ: létající / jedovatý   Výška: 1,6m   Váha: 55kg   Evoluce: Crobat (Friend ship)
 
Vyvíjí se ze Zubata na 22. úrovni. Když se mu podaří do protivníka zakousnout, často nemá dost vůle aby se odlepil ve chvíli nasycení, a beznadějně přežraný se pak potácí pěšky zpět do své jeskyně.
 
43 - Oddish
130
Typ: travní / jedovatý   Výška: 0,5m   Váha: 5,4kg   Evoluce: Gloom (lvl. 21)
 
Noční tvor. Přes den spí s tváří zabořenou v hlíně, takže dokonale imituje rostlinu. Rád protivníka nejprvé ochromí nebo otráví, a potom z něj vysává životní energii svým útokem Absorb.
 
44 - Gloom
Typ: travní / jedovatý   Výška: 0,8m   Váha: 8,6kg   Evoluce: Vileplume (Listový kámen),
                                                                                                      Bellossom (Sluneční kámen)
 
Neustále slintající pokémon ve skutečnosti neslintá, ale vypouští nektar aby přilákal hmyz. Nektar je velmi sladký, a hutná jako med, ale asi jen málokdo ho okusí - Gloom totiž krom "slintání" odrazuje své okolí také strašlivým zápachem, který vypouští při pocitu sebemenšího ohrožení.
 
45 - Vileplume
Typ: travní / jedovatý   Výška: 1,2m   Váha: 18,6kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Glooma za pomoci Listového kamene (Leaf Stone). Květina na jeho hlavě má smrtelně jedovatý pyl. Čím jsou okvětní lístky větší, tím je pyl jedovatější. S velkou květinou na hlavě obtížně udržuje rovnováhu, a tak dává často přednost životu na jednom místě.
 
46 - Paras
Typ: hmyzí / travní   Výška: 0,3m   Váha: 5,4kg   Evoluce: Parasect (lvl. 24)
 
Kombinace hmyzu s rostlinou i v Parasově případě funguje skvěle. Může si zvolit, zda protivníka udolá svými mohutnými klepety, nebo zda použije paralyzující schopnosti muchomůrek, které mu rostou ze zad. Nic ale není zadarmo - parazitující muchomůrky spotřebovávají většinu Parasových živin.
 
47 - Parasect
130
Typ: hmyzí / travní   Výška: 1m   Váha: 29,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká na 24. levelu z Parase, kdy cizopasná muchomůrka tochukaso zcela ovládne svého hostitele. Parasect se zdržuje především na vlhkých a temných místech. S rostoucí velikostí muchomůrky roste i jedovatost výtrusů které vypouští.
 
 
48 - Venonat
130
Typ: hmyzí / jedovatý   Výška: 1m   Váha: 30kg   Evoluce: Venomoth (lvl. 31)
 
Drobný pokémon žijící v korunách stromů. Živí se hmyzem. V noci se dá snadno přilákat jasným světlem - těžko ale říci jestli je hnán jiným důvodem než přítomností snadno pochytatelného hmyzu. On sám je nejedlý, prudce jedovatý...
 
49 - Venomoth
Typ: hmyzí / jedovatý   Výška: 1,5m   Váha: 12,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Venomata na 31. levelu, a to bez potřeby vývojového stádia kukly. Dle žilkování jeho blanitých křídel se dá poznat, jaký druh jedu či paralýzy ten který jedinec používá. Při útoku vypouští jedovatý prach, a prudkým máváním křídel ho rozhání do širokého okolí.
 
50 - Diglett
130
Typ: zemní   Výška: 0,2m   Váha: 0,8kg   Evoluce: Dugtrio (lvl. 26)
 
Těžko polapitelný Pokémon, žijící cca metr pod zemí. To je ideální hloubka pro nalezení jeho oblíbené potravy - kořínků rostlin. Pokud se vynoří na povrch, dává přednost temným místům, zejména jeskyním. Nesnáší přímé světlo a vodu.
 
51 - Dugtrio
130
Typ: zemní   Výška: 0,7m   Váha: 33,3kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Digletta na 26. úrovni. Přesněji řečeno ze tří Diglettů. Jako trojice mohou pracovat pod zemí mnohem rychleji, dostanou se hlouběji, a dokonce dokáží i způsobit zemětřesení. Už se od sebe nikdy neodloučí.
 
52 - Meowth
130
Typ: normální   Výška: 0,4m   Váha: 4,2kg   Evoluce: Persian (lvl. 28)
 
Volně se pohybuje především vnoci. Má rád blýskavé a kulaté věci - na hraní. Dokáže si s čímkoliv kulatým hrát celé hodiny. Povídá se, že někteří z nich mohou být obdařeni i darem lidské řeči...
 
53 - Persian
Typ: normální   Výška: 1m   Váha: 32kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Meowtha na 26. levelu. Velmi inteligentní, ale také velmi nebezpečný Pokémon. Jeho ostré zuby a drápy jsou smrtící zbraní. Kámen, který má uprostřed čela, je součástí jeho těla. Občas bývá chován jako domácí mazlíček, ale udržet jeho temperament na uzdě se podaří jen přísnému chovateli.
 
54 - Psyduck
130
Typ: vodní / psychický    Výška: 0,8m   Váha: 19,6kg   Evoluce: Golduck (lvl. 33)
 
Přestože jde o vodního Pokémona, připomínajícího kachnu, většina jeho útoků je povahy spíše psychické. Není ovšem zdaleka jisté, jestli vlastně vůbec ví co dělá. Tento trochu bláznivý Pokémon také trpí neustálou bolestí hlavy.
 
55 - Golduck
130
Typ: vodní / psychický   Výška: 1,7m   Váha: 76,6kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Zatímco nemotorný Psyduck je nebezpečný spíše jen náhodou, jeho úlysná verze, vznikající na 33. levelu, si je dobře vědoma svých schopností. Rád plave po rozsáhlejších vodních plochách. Šošolka nad jeho čelem se magicky rozzáří vždy, když se chystá použít telekinetické síly.
 
56 - Mankey
Typ: bojovný   Výška: 0,5m   Váha: 28kg   Evoluce: Primeape (lvl. 28)
 
Opičí pokémon žijící ve větvích stromů. Velmi snadno se rozzuří, a neváhá pak zaútočit na kohokoliv. Je také velmi hbitý, a proto není snadné se k němu i jen přiblížit, natož pak ho chytit.
 
57 - Primeape
130
Typ: bojovný   Výška: 1m   Váha: 32kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Mankeye na 28. levelu. Zuřivost ho přechází v podstatě jen v těch chvílích, kdy v blízkém okolí už není nikdo, s kým by mohl bojovat. Což je zřídka. Vzhledem ke své mimořádné síle i odolnosti bývá jen zřídka v boji poražen.
 
58 - Growlithe
130
Typ: ohnivý   Výška: 0,7m   Váha: 19kg   Evoluce: Arcanine (Ohnivý kámen)
 
Velmi přátelský ohnivý pokémon. Své teritorium si ale brání nesmlouvavě proti komukoliv. Obvykle mimořádně přilne ke svému trenérovi. Evolvuje jen po použití Ohnivého kamene (Fire Stone).
 
59 - Arcanine
Typ: ohnivý   Výška: 1,9m   Váha: 155kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Growlitha za pomoci Ohnivého kamene (Fire Stone). Nesmírně krásný a elegantní - jeho jemná kožešina při běhu vlaje tak, že vytváří iluzi letu těsně nad zemí. Jeho majestátní řev vyvolává v lidech i pokémonech pocit podřízenosti.
 
60 - Poliwag
Typ: vodní   Výška: 0,6m   Váha: 12,4kg   Evoluce: Poliwhirl (lvl. 25)
 
Jeho i na pokémona neobvyklá nemotornost je zapříčiněna čerstvě narostlýma nohama. Není divu, že dává přednost plavání. Spirála na jeho břiše je ve skutečnosti vnitřní orgán, viditelný přes průhlednou kůži. Pomocí něj dokáže nepřítele uspat.
 
61 - Poliwhirl
Typ: vodní   Výška: 1m   Váha: 20kg   Evoluce: Poliwrath (Vodní kámen)
 
Vzniká z Poliwaga na 25. levelu. Nohy má již plně vyvinuty, takže je dokonalým obojživelníkem. Krom uspávání ovládá i další psychické útoky.
 
62 - Poliwrath
Typ: vodní   Výška: 1,3m   Váha: 54kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Poliwhirla za pomoci Vodního kamene (Water Stone). Jeho mohutné tělo dokáže vyvinout ve vodě při plavání neuvěřitelnou rychlost. Přesto ale dává přednost pobytu na suchu.
 
63 - Abra
Typ: psychický   Výška: 0,9m   Váha: 19,5kg   Evoluce: Kadabra (lvl. 16)
 
Abra nemá příliš fyzických dispozicí k boji. Plně je však nahrazují její telekinetické schopnosti. Dokáže předvídat útok, a včas se teleportovat do bezpečné vzdálenosti. Spí až 18 hodin denně, nicméně i ve spánku se instinnktivě teleportuje v případě hrozícího nebezpečí.
 
64 - Kadabra
130
Typ: psychický   Výška: 1,3m   Váha: 56,5kg   Evoluce: Alakazam (výměnou)
 
Vyvíjí se z Abry na 16. levelu. Ovlává širokou škálu psychických sil - teleportaci, zmatení, telekinezi, předvídání budoucnosti. Neustále vysílá alfa vlny, způsobující lidem i pokémonům při delším pobytu v jejím okolí bolesti hlavy. V jedné z předních končetin mívá často lžičku, kterou neustále cvičně psychicky ohýbá...
 
65 - Alakazam
Typ: psychický   Výška: 1,5m    Váha:48kg   Evoluce: dále neevoluje  
 
Jediný způsob, jak získat tohoto superinteligentního pokémona, je výměna vypracované Kadabry s jiným trenérem. IQ Alakazama údajně přesahuje hodnotu 5000. Má absolutní pamět. Pokud zavře obě oči, nastává čas k útěku - právě se chystá naplno použít některou ze svých neuvěřitelných psychických sil...
 
66 - Machop
130
Typ: bojovný   Výška: 0,8m   Váha: 19,5kg   Evoluce: Machoke (lvl.28)
 
Velmi čilý pokémon, známý svou oblibou v nejrůznějších bojových uměních. Je schopen sám se trénovat i cvičit. Dokonce i rád vykonává různé manuální práce, s nadějí že mu vyrostou ještě víc svaly... :-) Sám se sebou není nikdy spokojen. Ideální pokémon pro líného trenéra.
 
67 - Machoke   
130
Typ: bojovný   Výška: 1,5m   Váha: 70,5kg   Evoluce: Machamp (výměnou)
 
Vyvíjí se na 28. levelu z Machopa. Jeho záliba v posilování vlastního těla přerůstá doslova ve vášeň. Jeho síla je postupně tak velká, že ji musí tlumit nošením zvláštního zeslabovacího pásu. Přestože dokáže snadno porazit většinu nepřátel, je povahy vysloveně mírné a raději se konfliktům vyhýbá - krom tréninku.
 
68 - Machamp
130
Typ: bojovný   Výška: 1,6m   Váha: 130kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Jediný způsob, jak ho získat, je vyměnit Machokeho s jiným trenérem pokemonů. Při proměně narůstá Machampovi další pár rukou. Bojová umění v provedení tohoto pokémona pak vypadají neuvěřitelně. Jeho oblíbeným kouskem je uchopení soupeře a jeho odhození za horizont, čímž pro změnu demonstruje svou sílu.
 
69 - Bellsprout
130
Typ: travní   Výška: 0,7m   Váha: 4kg   Evoluce: Weepinbell (lvl. 21)
 
Pokémon připomínající masožravou květinu. Stejně jako ona umí přijímat potravu jak kořínky, tak v podobě různého hmyzu který naláká do svého kalichu. Není ale vázán jen na jedno místo - dokáže vykořenit, a docela rychle se přesunout jinam. Miluje vlhko a teplo.
 
70 - Weepinbell
Typ: travní   Výška: 1m   Váha: 6,4kg   Evoluce: Victreebel (Listový kámen)
 
Vzniká z Bellsprouta na 21. levelu. Jeho tělo je naplněno koncentrovanou kyselinou. Je schopen pohltit i větší kořist, než se mu vejde do úst - prostě si ji naporcuje ostrými listy, které mu rostou po stranách těla.
 
71 - Victreebel
Typ: travní   Výška: 1,7m    Váha: 15,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Weepinbella za pomoci Listového kamene (Leaf Stone). Údajně žije hluboko v lese v rozsáhlých koloniích, ale zatím se odsud nikdo nevrátil aby pověst potvrdil. Větší kořist ale zabíjí jen příležitostně, jeho hlavní potravou je hmyz, přivábený lákavou vůni medu v jeho kalichu.
 
72 -  Tentacool  
Typ: vodní / jedovatý   Výška: 0,9m   Váha: 45,5kg   Evoluce: Tentacruel (lvl. 30)
 
Žije v mělkých mořských vodách. Většinou si ho díky jeho zabarvení ani nevšimnete dříve, než pocítíte na vlastní kůži žahavá chapadla. Jeho největším nepřítelem je odliv, při kterém mnoho neopatrných Tentacoolů zůstane vyplaveno na pobřeží vystaveno nemilosrdným slunečním paprskům...
 
73 - Tentacruel
Typ: vodní / jedovatý   Výška: 1,6m   Váha: 55kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Tentacoola na 30. úrovni. Ke dvoum chapadlům mu naroste spousta dalších (většinou 80). Na lovu je dokáže vymrštit do značné vzdálenosti. Přísavky na chapadlech jsou navíc jedovaté, takže rozlobit si ho znamená skončit rychle v jedovaté síti.
 
74 - Geodude
Typ: kamenný   Výška: 0,4m   Váha: 20kg   Evoluce: Graveler (lvl.25)
 
Pokud leží nepohnutě, snadno si ho spletete s větším kamenem. Pokud na něj ale šlápnete, může se rozzuřit. V té chvíli ukáže svoje ruce, a roztočí je děsivou rychlostí do smrtícího mlýna. V klidném stavu ruce používá pro šplhání na skály.
 
75 - Graveler
Typ: kamenný   Výška: 1m   Váha: 105kg   Evoluce: Golem (výměnou)
 
Vyvíjí se z Geoduda na 25. levelu. Povrch jeho o poznání většího těla se zvrásní a zdrsní. Při boji z něj kusy kamene odpadají, ale kupodivu mu znovu dorostou. Jeho oblíbenou zábavou je koulení z hory, kdy se zásadně nevyhýbá žádným překážkám.
 
76 - Golem
Typ: kamenný   Výška: 1,4m   Váha: 300kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Jediný způsob, jak ho získat, je vyměnit Gravelera s jiným trenérem pokemonů. Kamenná slupka jeho těla je velice tvrdá - snadno přestojí bez úhony i silný výbuch v bezprostřední blízkosti. Jednou ročně ji ale svléká, aby mohl dále růst.
 
77 - Ponyta
130
Typ: ohnivý   Výška: 1m   Váha: 30kg   Evoluce: Rapidash (lvl. 40)
 
Přestože je to ohnivý pokémon, jeho nejnebezpečnější zbraně jsou kopyta. Jejich tvrdost několikrát převyšuje i diamant. Otisky kopyt v tvrdé skále prozradí přítomnost Ponytů v okolí - rádi skákají do velkých výšek, a kopyta tlumí jejich tvrdá přistání.
 
78 - Rapidash
130
Typ: ohnivý   Výška: 1,7m   Váha: 95kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Ponyty na 40. levelu. Narozdíl od Ponyty rád běhá, běhá rychle, a nejraději běhá s někým. Nesnáší pohled na cokoliv rychlejšího než je sám. Se svoují rychlostí dosahující až 300 kilometrů v hodině ale na něco podobného narazí jen málokdy.
 
79 - Slowpoke
150
Typ: vodní / psychický   Výška: 1,2m   Váha: 36kg   Evoluce: Slowbro (lvl. 37)
 
Jeho hlavním znakem je pomalost. Na libovolnou událost reaguje s několikasekundovým zpožděním. Dokonce i na bolest když je sám zraňován. Není divu že s takovým přístupem k životu je to velmi vzácký a zřídka se vyskytující pokémon. Těch několik zbylých exemplářů lze nejčastěji najít ležící na pláži, s ocasem ve vodě, a nadějí že na něj chytne rybu.
 
80 - Slowbro
150
Typ: vodní / psychický   Výška: 1,6m   Váha: 78,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se ze Slowpoka na 37. levelu. Jeho pomalost mu zůstala. Jestliže byl Slowpoke ohrožený, Slowbro se blíží vyhynutí.
 
81 - Magnemite
Typ: elektrický   Výška: 0,3m   Váha: 6kg   Evoluce: Magneton (lvl. 30)
 
Své elektrické síly používá k paralyzování nebo zmatení nepřátel, a pak je ničí silnými elektrickými výboji. Neustále se vznáší nad zemí za použití svého antigravitačního orgánu (to jsou ty "podkovy" na stranách). Je přitahován jemnými elektrickými zařízeními, jako je třeba Pokegear. Nesnáší oheň.
 
82 - Magneton
130
Typ: elektrický   Výška: 1m   Váha: 60kg   Evoluce: Magnezone (na Mt. Coronet)
 
Vzniká z Magnemita na 30. levelu. Vlastně ze tří Magnemitů. Jsou vzájemně spojeni silnou magnetickou silou, a nelze je nijak oddělit. Delší pobyt v přítomnosti Magnetona způsobuje bolesti hlavy.
 
83 - Farfetch'd
130
Typ: létající   Výška: 0,8m   Váha: 15kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Vypadá jako kachna, kváká jako kachna, ale není to kachna. Zdržuje se všude tam, kde roste rákos. Když je vyrušen nebo napaden, dokáže svoje křídla zručně použít k uchopení ostrých rákosových stvolů, s kterými se úžasně zručně brání. Bez kusu rákosu v zobáku nebo křídle ho nikdy neuvidíte.
 
84 - Doduo
130
Typ: létající   Výška: 1,4m   Váha: 39,2kg   Evoluce: Dodrio (lvl. 31)
 
Přestože je v Pokedexu veden jako létající, ve skutečnosti už od pohledu létat nedokáže. Zato ale rychle běhá. Velmi rychle. Při běhu udržuje rovnováhu pomocí svých dvou hlav.
 
85 - Dodrio
130
Typ. létající   Výška: 1,8m   Váha: 85,2kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Dodua na 31. levelu. Když dvě hlavy byly lepší než jedna, proč by tři nebyly ještě lepší? Ač v jednom těle, každá jeho hlava mívá často vlastní názor na to co dělat, proč to dělat, a kdy to dělat, a tak život Dodriovi plyne v neustálých hádkách. V noci vždy jedna hlava hlídá, a dvě spí.
 
86 - Seel 
Typ: vodní   Výška: 1,1m   Váha: 90kg   Evoluce: Dewgong (lvl. 34)
 
Pokémon ze země věčného ledu. Miluje zimu. Roh na jeho hlavě je velmi tvrdí, a krom boje ho využívá k rozbíjení ledu. Na pevné zemi se pohybuje velmi neobratně, ale zato je skvělým plavcem. Ve dne bývá často viděn jak spí na dně při pobřeží.
 
87 - Dewgong 
Typ: vodní / ledový   Výška: 1,7m   Váha: 120kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká ze Seela na 34. úrovni. Jeho sněhobílé tělo se dokonale přizpůsobilo životu v chladném oceánu, a na zem již vůbec nevychází. Občas bývá loven pro svou úžasnou kožešinu.
 
88 - Grimer
Typ: jedovatý   Výška: 0,9m   Váha: 30kg   Evoluce: Muk (lvl. 38)
 
Často se vyskytuje v okolí lidských průmyslových komplexů. Živí se toxickým odpadem, především ve formě jedovatých kalů. Většinou odporně páchne. Při pohybu ztrácí kousky svého těla, ze kterých se časem vytvoří nový Grimer. Odporný způsob rozmnožování.
 
89 - Muk
Typ: jedovatý   Výška: 1,2m   Váha: 30kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Grimera na 38. úrovni. Jeho tělo je tak prosyceno nejrůznějšími jedy, že dokonce i stopy, které za sebou zanechává, mohou být smrtelně nebezpečné. Jeho zápach může způsobit slabším povahám pád do bezvědomí.
 
90 - Shellder
130
Typ: vodní   Výška: 0,3m   Váha: 4kg   Evoluce: Cloyster (Vodní kámen)
 
Jeho tvrdá ulita odolává všem druhům útoku. A Shellder si je toho dobře vědom, takže při boji neustále ulitu otvírá, pošklebuje se nepříteli, vyplazuje jazyk a občas si i plivne. Přitom tím dost riskuje - při otevřené ulitě není nijak chráněn - ale většinou je dostatečně rychlý, aby si to mohl dovolit.
 
91 - Cloyster
Typ: vodní   Výška: 1,5m   Váha: 132,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Shelldera při použití Vodního kamene (Water Stone). Cloyster bere boj mnohem vážněji než Shellder, a zbytečně neriskuje. Jeho nejoblíbenější způsob boje je bezpečná palba Spike Cannonem z poza téměř zavřené ulity. Jeho ulita je tak tvrdá, že přežije snadno libovolný útok. Není známo, že by se někdy někomu podařilo ji otevřít.
 
92 - Gastly
130
Typ: Duch   Výška: 1,3m   Váha: 0,1kg   Evoluce: Haunter (lvl. 25)
 
Pokud sám nechce být viděn, jen těžko se vám ho podaří spatřit. Svým plyným tělem dokáže obklopit protivníka a uspat ho dříve, než si všimne že se něco děje. Často přebývá ve starých, opuštěných budovách. Na volné prostranství se příliš neodvažuje - hrozí mu totiž, že bude odnesen náhlým závanem větru.
 
93 - Haunter
Typ: Duch   Výška: 1,6m   Váha: 0,1kg   Evoluce: Gengar (výměnou)
 
Vyvíjí se z Gastlyho na 25. úrovni. Libuje si ve strašení lidí i pokémonů, ale jinak je celkem neškodný. Pokud ho ovšem nekdo nerozlobí. Své nepřátele olízne svým nebezpečným plynným jazykem, a pomalu z nich vytáhne všechny životní energii...
 
94 - Gengar
130
Typ: Duch   Výška: 1,5m   Váha: 40,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Jediný způsob, jak ho získat, je vyměnit Hauntera s jiným trenérem pokemonů. Jeho oblíbenou kratochvílí je vytváření stínových přízraků. Ze svého okolí automaticky odsává teplo - pokud ucítíte nenadálé ochlazení, je Gengar velmi blízko.
 
95 - Onix
130
Typ: kamenný   Výška: 8,8m   Váha: 210kg   Evoluce: Steelix (Metal Coat)
 
Kamenný had s nesmírně tvrdou kůží. Postupem času, jak Onix roste a prodlužuje se, povrch jeho těla získává černou barvu a diamantovou tvrdost. Žije v podzemních tunelech, které si sám razí rychlostí až okolo 100 kilometrů za hodinu. Nesnáší vodu.
 
96 - Drowzee
130
Typ: psychický   Výška: 1m   Váha: 32,4kg   Evoluce: Hypno (lvl. 26)
 
Jeho fyzické možnosti nejsou nijak zvláštní, ale při boji je nahrazuje schopností protivníka náhle uspat. Říká se, že má schopnost krást sny svých obětí. Pokud se vám v noci něco pěkného zdálo, a nemůžete si vzpomenout co - kdo ví, možná právě u vás byl dnes Drowzee...
 
97 - Hypno
130
Typ: psychický   Výška: 1,6m   Váha: 75,6kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Drowzee na 26. levelu. Vždy má u sebe malé neúprosně rovnoměrně se kývající kyvadélko. To mu pomáhá uspat svou kořist nebo nepřátele. Při styku s ním se mu nikdy nedívejte přímo do očí, jinak vás paralýza, spánek nebo zmatení nemine.
 
98 - Krabby
Typ: vodní   Výška: 0,4m   Váha: 6,5kg   Evoluce: Kingler (lvl.28)
 
Velmi obvyklý typ pokémona, často se vyskytujícího v blízkosti vody. Stačí jen obrátit kámen. Jeho mocná klepeta slouží nejen jako zbraň, ale také mu pomáhají udržovat rovnováhu při pohybu do strany nebo dozadu. Pokud o klepeto v boji přijde, rychle mu zase doroste jiné. Při pocitu hrozícího nebezpečí Krabby začne vypouštět z úst bublin, aby vypadal větší.
 
99 - Kingler
Typ: vodní   Výška: 1,3m     Váha: 60kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Krabbyho na 28. úrovni. Ve volné přírodě dává přednost životu v hloubi oceánu. Jeho velice tvrdá, ale také velká a těžká klepeta ho totiž na pevnině činí příliš pomalého, a tak i snadno zranitelného. Největší Kingleři mají prý tak velkou sílu ve svých klepetech, že dokonce dokážou rozlousknout i ulity Shellderů.
 
100 - Voltorb
130
Typ: elektrický   Výška: 0,5m   Váha: 10,4kg   Evoluce: Electrode (lvl. 30)
 
Obvykle se vyskytuje v okolí elektráren. Snadno je možné splést si ho s pokéballem, což může být omyl osudný - Voltorb nemá rád když ho někdo cizí ohmatává. Krom elektrických ran v takovém případě může i zpanikařit, a zničit sám sebe docela slušným výbuchem.
 
101 - Electrode
130
Typ: elektrický   Výška: 1,2m   Váha: 66,6kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Voltorba na 30. úrovni. Jeho tělo je baterií, kondenzátorem i transformátorem zároveň. Je velmi, velmi nebezpečný, a také naprosto nevyzpytatelný. Má schopnost zničit sám sebe výbuchem, a využívá jí nejen při obraně, ale občas také prostě jen tak z nudy. Přibližovat se k němu se definitivně nedoporučuje.
 
102 - Exeggcute
Typ: travní / psychický   Výška: 0,4m   Váha: 2,5kg   Evoluce: Exeggutor (Listový kámen)
 
Lidé si ho často pletou s hromádkou vajec. Vyskytuje se v hejnech, a při pohledu na několik Exeggcutů asi jen málokdo dokáže přesně říct, kolik jich vlastně vidí. To co, je považováno za vejce, jsou ale vlastně hlavy. Většinou jich jeden jedinec má šest. Mezi sebou se dorozumívají telepaticky, a dokáží přežít i když se jedna z nich rozbije. Skořápka Exeggcuta je totiž velmi křehká, a tak se podobné nehody přihodí docela často.
 
103 - Exeggutor
130
Typ: travní / psychický   Výška: 2m   Váha: 120kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Exeggcuta za pomoci Listového kamene (Leaf Stone). Zbydou pouhé tři hlavy, ale zato má konečně nohy. Přestože každá z nich uvažuje nezávisle, nikdy se nehádají. Každá hlava je dokonce schopna úplně samostatného života, a pokud je při nějaké nehodě oddělena od zbytku těla, dokáže si telepaticky najít dostatek souputníků, aby mohla znovu zformovat alespoň svou nižší verzi - Exeggcute.
 
104 - Cubone
130
Typ: zemní   Výška: 0,4m   Váha: 6,5kg   Evoluce: Marowak (lvl. 28)
 
Cubone používá kosti ostatních pokémonů jako své brnění i zbraň. Obzvláště zbrani věnuje při výběru mnoho času - udělat z kosti dobrý bumerang totiž není nijak snadné. A že se mu to daří, potvrzuje jeho pověst. Bumerang hozený jeho tlapkou nikdy nemine cíl, a vždy se vrátí ke svému Cubonovi. Jeho celou pravou tvář, skrytou za lebkou své mrtvé matky, prý ještě nikdy nikdo neviděl.
 
105 - Marowak
130
Typ: zemní   Výška: 1m   Váha: 45kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se na 28. levelu z Cuboneho. Tím ale neztratí nic na své morbidní dovednosti využít dokonale kosti mrtvých pokémonů. Přitom nikdo neví kde je vlastně bere, a rodiče tak často straší děti pověstmi o hrůzostrašných Marowakových pohřebištích...
 
106 - Hitmonlee
Typ: bojovný   Výška: 1,5m   Váha: 49,8kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Pokémon s neobyčejně vyvinutým smyslem pro rovnováhu. Jeho nohy jsou jako stvořené ke kopání. Nepřítel si nikdy nemůže být jist, že už stojí dost daleko aby ho přesně cílený kopanec nezasáhl, protože Hitmonlee má končetiný pružné a natahovací.
 
107 - Hitmonchan
130
Typ: bojovný   Výška: 1,4m   Váha: 50,2kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Pravý opak Hitmonleeho - při boji používá zásadně jen svoje horní končetiny. Dokáže je rozpohybovat takovým tempem, že protivník často vidí jen rozmazanou šmouhu, ze které se občas vyřítí nějaký ten direct nebo hák. Z nějakého tajemného důvodu vydrží ale bojovat jen tři minuty, pak si musí na chvíli odpočinout.
 
108 - Lickitung
130
Typ: normální   Výška: 1,2m   Váha: 65,5kg   Evoluce: Lickylicky
 
Pokémon s ověřeně nejdelším jazykem. Na první pohled možná vypadá neškodně, až směšně, ale nenechte se zmást. Svůj jazyk dokáže vystřelovat jako chameleon, a jeho dotyk má paralyzující účinky.
 
109 - Koffing 
Typ: jedovatý   Výška: 0,6m   Váha: 1kg   Evoluce: Weezing (lvl. 35)
 
Koffingovo kulaté tělo je jako balón plný jedovatého plynu. Ten z něj občas i samovolně uniká, a dokonce může i samovolně explodovat. Krom plynu jedovatého dokáže Koffing vytvořit i prostý hustý dým, sloužící mu jako kouřová clona k útěku.
 
110 - Weezing
Typ: jedovatý   Výška: 1,2m   Váha: 9,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Koffinga na 35. levelu. V podstatě jsou to dva Koffingové, kteří spojili svá plynná těla. Každý z nich má jiný druh jedovatého plynu. Díky chemickým reakcím v jeho těle je teď částečně tvořen i kyselinou, a je proto mnohem těžší než samostatný Koffing.
 
111 - Rhyhorn
130
Typ: kamenný   Výška: 1m   Váha: 115kg   Evoluce: Rhydon (lvl. 42)
 
Pokémon s mimořádně pevnou stavbou těla. Jeho kosti jsou údajně tisíckrát pevnější než lidské, a zbytek těla si s nimi nezadá. Díky svým krátkým nohám se pohybuje většinou přímo kupředu, není schopen žádných prudkých obratů. Jelikož ale také není nijak chytrý, nijak mu to nevadí - většinou dne tráví tak, že se rozběhne a běží dokud neusne. Nicotné překážky na cestě jako stromy nebo budovy cestou mimoděk proráží.
 
112 - Rhydon
Typ: kamenný   Výška: 1,9m   Váha: 120kg   Evoluce: Rhyperior (výměnou)
 
Vyvíjí se z Rhyhorna na 42. úrovni. Dává přednost životu velmi hluboko v zemi, téměř na hranici lávy. To mu umožňuje jeho výjimečně pevný a odolný kamenný krunýř. Pokud zrovna nehrabe, pohybuje se výhradně po zadních.
 
113 - Chansey 
Typ: normální   Výška: 1,1m   Váha: 34,6kg   Evoluce: Blissey (Friends Ship)
 
Velmi vzácný pokémon. Trenéři ho vyhledávájí nikoliv pro jeho bojové nadání, které je mimochodem nicotné, ale pro jeho legendární schopnost přinášet svému vlastníku štěstí. Vejce, které nosí ve vaku na prsou, je plné výživných látek, a Chansey se o něj rád podělí s každým zraněným nebo potřebným pokémonem, kterého potká.
 
114 - Tangela
Typ: travní   Výška: 1m   Váha: 30kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Celé její tělo ja zahaleno do modrých chaluhovitých šlahounů, které se na ní při chůzi neustále vlní. Vlní se vlastně i když stojí, a údajně pohled na to hemžení Tangeliny protivníky velice znervózňuje. Největším problémem Tangely je časté nešťastné zapletení jejích šlahounů do čehokoliv, kolem čeho se právě pohybuje.
 
115 - Kangaskhan
130
Typ: normální   Výška: 2,2m   Váha: 80kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Ve vaku na břiše nosí téměř neustále své mládě. Údajně až do třech let jeho života. Protože mládě chrání, nikdy neustoupí z žádné bitvy, i když je předem prohraná.
 
116 - Horsea
130
Typ: vodní   Výška: 0,4m   Váha: 8kg   Evoluce: Seadra (lvl. 32)
 
Raději než boj má rád útěk. K němu mu vydatně pomáchá schopnost vypustit z úst prudký proud černého inkoustu, který v mžiku zbarví okolní vodu do neprůhledna. Proud inkoustu mu slouží i k obživě - z vodní hladiny s ním sestřeluje kolem letící hmyz. Jeho svinutý ocas mu umožňuje rychle plavat dozadu bez toho, aby se sám musel otočit.
 
117 - Seadra
Typ: vodní   Výška: 1,2m   Váha: 25kg   Evoluce: Kingdra (výměnou, Dragon Scale)
 
Vzniká na 32. úrovni z Horsea. Jeho schopnosti prchání z boje se ještě dále rozvinuly. K podvodnímu couvání mu teď krom svinutého ocasu pomáhají i nově vyvinuté ploutve. Krom černého inkoustu z úst vypouští také malé množství jedu z ploutví a tím protivníka krom zmatení i lehce přiotráví.
 
118 - Goldeen
Typ: vodní   Výška: 0,6m   Váha: 15kg   Evoluce: Seaking (lvl. 33)
 
Rybí pokémon, který při plavání vypadá opravdu velmi elegantně. Elegance ale není samoúčelná - Goldeen dokáže plavat i velmi rychle, a především velmi dlouho bez odpočinku. Žije v moři, ale čas od času celá hejna Goldeen vyrážejí proti proudu řek klást vejce.
 
119 - Seaking
130
Typ: vodní   Výška: 1,3m   Váha: 39kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Goldeen na 33. úrovni. Možná už není tak elegantní a krásná, ale zato se roh na jejím čele stává postupně docela účinnou zbraní.
 
120 - Staryu
130
Typ: vodní   Výška: 0,8m   Váha: 34,5kg   Evoluce: Starmie (Vodní kámen)
 
Staryu nemá nohy, a k pohybu používá svých psychických sil. Po celý život si udržuje stálý tvar - libovolná část těla, kterou v boji ztratí, mu během pár dní opět doroste. Rudý střed jeho těla v noci září, a pulsuje v rytmu srdce jeho vlastníka...
 
121 - Starmie
130
Typ: vodní   Výška: 1,1m   Váha: 80kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se ze Staryu za pomoci Vodního kamene (Water Stone). Střed jejího těla teď obsahuje všech sedm barev duhy. Její tělo může mít různý tvar, vždy ale přísně geometricky souměrný.
 
122 - Mr. Mime
Typ: psychický   Výška: 1,3m   Váha: 54,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Krom psychických útoků používá v boji různé finty, jako třeba pantomimu - předstírá že kolem něj je něco co tam ve skutečnosti není. Méně inteligentní protivníky tím často zmate. Jeho prsty navíc generují zvláštní silové pole, takže občas kolem něho opravdu něco je, i když to vidět není...
 
123 - Scyther
130
Typ: hmyzí / létající   Výška: 1,5m   Váha: 56kg   Evoluce: Scizor (Metal Coat)
 
Jeho pohyby jsou tak rychlé a elegantní, že často vyvolává iluzi že se díváte na dva Scythery, a ne jednoho. Kosy na jeho předním páru končetin mu slouží k prosekávání cesty ve vysoké trávě, kde žije, a také pochopitelně jako velice účinná zbraň. Dokáže sice létat, ale využívá této možnosti opravdu jen velmi zřídka.
 
124 - Jynx
Typ: ledový / psychický   Výška: 1,4m   Váha: 40,6kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Pohybuje se neustále do rytmu jakési své vlastní melodie. Pokud si nedáte pozor, za chvíli zjistíte, že se pohybujete s ním. Dle změn rytmu se dá odhadnout také Jynxova momentální nálada. Mluví! Bohužel jazykem pro lidi nesrozumitelným, s nimi se snaží komunikovat tancem...
 
125 - Electabuzz
Typ: elektrický   Výška: 1,1m   Váha: 30kg   Evoluce: Electivire (výměnou, Electirizer)
 
Stejně jako většina pokémonů jeho typu se vyskytuje především v okolí elektráren. Po povrchu jeho těla neustále přebíhají drobné výboje, takže ve tmě jasně svítí.
 
126 - Magmar
Typ: ohnivý   Výška: 1,3m   Váha: 44,5kg   Evoluce: Magmortar (výměnou, Magmarizer)
 
Celý povrch těla tohoto ohnivého pokémona neustále žhne a plápolá drobnými plamínky. Tedy nic co byste si mohli pohladit bez azbestových rukavic. Magmarové se údajně rodí přímo v kráterech aktivních sopek. Je to možné, protože právě v jejich okolí je nejčastěji naleznete.
 
127 - Pinsir
130
Typ: hmyzí   Výška: 1,5m   Váha: 55kg   Evouce: vůbec neevoluje
 
Jeden z vůbec nejsilnějších hmyzích pokémonů. Sevření jeho silných klepet přežije jen máloco. Pinsir žije na teplých místech, chlad způsobuje jeho naprosté znehybnění.
 
128 - Tauros
Typ: normální   Výška: 1,4m    Váha: 88,4kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Tauros vypadá jako tříocasý býk, a býčí povahu opravdu nezapře. Je velmi vznětlivý, nevyhýbá se konfliktům, a v boji velice vytrvalý. Rád a často bojuje s jiným Taurosem.
 
129 - Magikarp
130
Typ: vodní   Výška: 0,9m     Váha: 10kg   Evoluce: Gyarados (lvl. 20)
 
Pokémon známý především tím, že je to asi nejslabší a nejzoufalejší pokémon vůbec. Je při boji naprosto nepoužitelný. Nebál bych se ho nazvat až patetickým. Jediné co dokáže, je nechutně sebou plácat.
 
130 - Gyarados
150
Typ: vodní / létající  Výška: 6,5m   Váha: 235kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se na 20. úrovni z Magikarpa. Tedy z těch několika málo Magicarpů, kteří se nějakou náhodou tak vysoko proplácali. Je až neuvěřitelné jak mocný pokémon může z Magicarpa vzniknout. Je velký a krutý, a dokáže zničit i celou přímořskou vesnici, v minulosti prý dokonce tlupy Gyaradosů rovnali se zemí celá města... Navíc je nadán schopností letu.
 
131 - Lapras
Typ: vodní / ledový   Výška: 2,5m   Váha: 220kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Velmi přátelský pokémon. Často bývá používán jako dopravní prostředek i pro delší plavbu přes oceán. V noci občas překrásně zpívá, je-li v dobrém rozpoložení.
 
132 - Ditto  
Typ: normální   Výška: 0,3m   Váha: 4kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Pokémon nadaný úžasnou vlastností - dokáže svůj tvar přizpůsobit do podoby libovolného protivníka, se kterým se střetne. Pochopitelně pak umí využít i všechny jeho útoky i vlastnosti. A boj proti svému zrcadlovému obrazu není nic jednoduchého pro žádného pokémona... Ve spánku přijímá podobu kamene.
 
133 - Eevee
130
Typ: normální   Výška: 0,3m   Váha: 6,5kg   Evoluce: několik forem (záleží na druhu kamene)
 
Roztomile vypadající pokémon malých schopností, ale velkých možností. Jako jediný pokémon vůbec se totiž může vyvinout do několika  zcela odlišných forem, v závislosti na tom, jaký druh kouzelného kamene mu jeho trenér poskytne. Eevee se tak může změnit ve vodního Vaporeona, elektrického Jolteona, ohnivého Flareona, temného Umbreona, ledového Glaceona, travního Leafeona nebo psychického Espeona.
 
134 - Vaporeon
150
Typ: vodní   Výška: 1m   Váha: 29kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Eevee za pomoci Vodního kamene (Water Stone). Pro jeho dlouhý ocas zakončený ploutví si ho lidé často pletou s mořskou pannou. Tedy pokud mají to štěstí vůbec ho zahlédnout - je totiž velmi vzácný. O to více legend se o něm ale vypráví - o jeho schopnosti přivolat déšť, a možnosti rozložit své těla na molekuly vody a stát se tak zcela neviditelný, či o pokladu který dokáže najít hluboko na dně oceánu...
 
135 - Jolteon
150
Typ: elektrický   Výška: 0,8m   Váha: 24,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Eevee za pomoci Hromového kamene (Thunder Stone). Je velmi náladový, a často se téměř bezdůvodně rozzlobí, a začne svému okolí předvádět ve formě blesků kolik elektrické energie si dokázal naakumulovat. Čím víc je nabitý, tím více je jeho kožíšek naježený.
 
136 - Flareon
Typ: ohnivý   Výška: 0,7m   Váha: 18kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Eevee za pomoci Ohnivého kamene (Fire Stone). Hoří celým povrchem těla, a dokonce i uvnitř má zvláštní ohnivý orgán, s jehož pomocí dokáže vydechovat plameny nepředstavitelně vysokých teplot.
 
137 - Porygon
130
Typ: normální   Výška: 0,8m   Váha: 36,5kg   Evoluce: Porygon2 (výměnou, Up-Grade)
 
Pokémon s vlastnostmi nezvyklými dokonce i ve světě pokémonů. Jeho krystalická struktura se skládá téměř výhradně ze strojového kódu nevšedních kvalit (zřejmě bez chyb). Umožňuje mu to volně se pohybovat v Cyberspace. Je to také jeden z mála pokémonů vytvořených lidmi.
 
138 - Omanyte 
130
Typ: kamenný / vodní   Výška: 0,4m   Váha: 7,5kg   Evoluce: Omastar (lvl. 40)
 
Jeden z plejády vymřelých pokémonů. Tenhle měl ale štěstí - podařilo se ho oživit z nalezené zkameněliny! Pohybuje se pomalým plaváním, při němž zvláštním způsobem mrská svýma deseti nožičkama.
 
139 - Omastar
Typ: kamenný / vodní   Výška: 1m   Váha: 35kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Omanyta na 40. úrovni. Ostré zuby vyčnívající z jeho úst mu slouží k louskání ulit mořských plžů. S rostoucím věkem se pro něj jeho vlastní ulita stává příliš těžká, ztrácí schopnost pohybovat se, a nejčastěji umírá hlady. To je ostatně i důvod, proč Omanyti a Omastarové již jednou vymřeli.
 
140 - Kabuto
Typ: kamenný / vodní   Výška: 0,5m   Váha: 11,5kg   Evoluce: Kabutops (lvl. 40)
 
Další již vymřelý pokémon, který byl laboratorně znovuoživen z nalezené zkameněliny. Většinu času se ukrývá na mořském dně, dobře maskován jako nenápadný kamínek. Druhý pár očí, který má na zádech, mu dobře umožňuje sledovat co se kolem něj děje. Pokud je otočen na záda, nedokáže se vlastní silou obrátit zpět.
 
141 - Kabutops
150
Typ: kamenný / vodní   Výška: 1,3m   Váha: 40,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Kabuta na 40. úrovni. Jeho aerodynamické tvary ho dokonale přizpůsobují pobytu pod vodou. Svou kořist páře předním párem končetin, a pak ji vysaje. Nevypadá na to, ale je velice rychlý plavec.
 
142 - Aerodactyl
Typ: kamenný   Výška: 1,8m   Váha: 59kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Další již vymřelý pokémon. Byl laboratorně znovuživen z DNA, nelezené v části jeho těla zalité v jantaru. Díky své nepřátelské povaze je velmi nebezpečný. Dokáže plachtit dlouhé hodiny po obloze, a vyhlížet svou kořist - ať už člověka, nebo pokémona.
 
143 - Snorlax
Typ: normální   Výška: 2,1m   Váha: 460kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Není na světě ospalejšího tvora. Snorlax miluje spánek nade vše. Pokud nespí, tak docela určitě jí, což je jeho druhá vášeň. Tento sympatický tvor dokáže sníst naprosto cokoliv - jakkoliv je to nechutné či dokonce jedovaté. Není divu že při svém způsobu života stále pěkně tloustne. Ale pozor, nepodceňovat - i ve spánku se dokáže účinně bránit převalováním...
 
144 - Articuno
150
Typ: ledový   Výška: 1,7m   Váha: 55,4kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Jeden ze tří legendárních ptačích pokémonů. Pravděpodobně se vyskytuje jen v jediném exempláři. Jeho křídla jsou údajně z čistého ledu, a při letu dokáží zmrazit vodu v ovzduší a proměnit ji v sníh.
 
145 - Zapdos
Typ: elektrický   Výška: 1,6m   Váha: 52,6kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Jeden ze tří legendárních ptačích pokémonů. Pravděpodobně se vyskytuje jen v jediném exempláři. Při letu je kolem něj jasně slyšet bzučení a praskání uvolňované elektrické energie. Objevuje se výhradně při nejzuřivějších bouřích - a je otázka, jestli je vlastně sám nevyvolává...
 
146 - Moltres
Typ: ohnivý   Výška: 2m   Váha: 60kg   Evoluce: vůbec  neevoluje
 
Jeden ze tří legendárních ptačích pokémonů. Pravděpodobně se vyskytuje jen v jediném exempláři. Jeho tělo stále hoří, a každým mávnutím křídel rozstřikuje plameny po okolí.
 
147 - Dratini
Typ: dračí   Výška: 1,8m   Váha: 3,3kg   Evoluce: Dragonair (lvl. 30)
 
Vůbec nejpomaleji se vyvíjející pokémon. Nijak mu to ale nevadí - ačkoliv na to v této fázi nevypadá, je to drak, a bude žít dost dlouho aby stihnul to co ostatní. Dlouho byl pokládán za pouhý mýtus, než byla před několika lety objevena celá podvodní kolonie Dratiniů. Hlavní náplní života Dratiniho je jíst, a růst, růst, růst...
 
148 - Dragonair
130
Typ: dračí   Výška: 4m   Váha: 16,5kg   Evoluce: Dragonite (lvl. 55)
 
Vzniká z Dratiniho na 30. úrovni. Jeho dlouhé šlachovité tělo předurčuje technik boje, které používá - převažuje různé škrcení, svírání či drcení. Údajně v jeho blízkém okolí dochází k neustálým náhlým změnám počasí.
 
149 - Dragonite
130
Typ: dračí   Výška: 2,2m   Váha: 210kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vzniká z Dragonaira na 55. úrovni. Je velmi pravděpodobné, že mnoho pohádkových draků bylo inspirováno právě majestátním zjevem tohoto pokémona. Jeho inteligence je na úrovni lidské. Přes svou značnou sílu je dobrácké povahy. Říká se, že létá neviděn po obrovské ploše oceánu, který považuje za své teritorium, a pomáhá lidem i pokémonům v nouzi...
 
150 - Mewtwo
150
Typ: psychický   Výška: 2m   Váha: 122kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Mewtwo je uměle vytvořený pokémon, výsledek mnoha let genetických experimentů vědců z Rumělkového města. Cílem bylo vytvořit pokémona naprosto dokonale přizpůsobeného pro boj s libovolným protivníkem - a to se také nakonec podařilo. Možná až příliš dobře. Mewtwo je agresivní a nepřátelský ke všemu živému.
 
151 - Mew
Typ: psychický   Výška: 0,4m   Váha: 4kg   Evoluce: vůbec neevoluje
 
Nejvzácnější pokémon. Jen málo lidí tvrdí, že ho vidělo, a ještě nikdo ho nikdy nechytil. Jeho DNA prý obsahuje genetické informace všech existujících pokémonů, a proto se dokáže naučit libovolnou bojovou techniku.
 
 
2. generace - Johto (152 - 251)
 
152 - Chikorita
Typ: travní   Výška: 0,7m   Váha: 6,4kg   Evoluce: Bayleef (lvl. 16)
 
Z lístku na jeho hlavě se line jemná, sladká vůně. Je učenlivý a rád se vystavuje slunečním paprskům.
 
153 - Bayleef
130
Typ: travní   Výška: 1,2m   Váha: 19,8kg   Evoluce: Meganium (lvl. 32)
 
Vyvíjí se z Chikority na 16. levelu. Z okolí krku se jí line kořenitá vůně. Z nějakého důvodu ho tento zápach činí bojechtivým.
 
154 - Meganium
130
Typ: travní   Výška: 1,8m   Váha: 100,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Bayleef na 32. levelu. Vůně, která stoupá z jeho okvětních lístků obsahuje látku, která v něm vzbuzuje agresivitu.
 
155 - Cyndaquil
Typ: ohnivý   Výška: 0,5m   Váha: 7,9kg   Evoluce: Quilava (lvl. 14)
 
Je bázlivý a stále připravený sbalit se do klubíčka. Útočí-li, jeho záda vzplanou na ochranu.
 
156 - Quilava
Typ: ohnivý   Výška: 0,9m   Váha: 19kg   Evoluce: Typhlosion (lvl. 36)
 
Vyvíjí se ze Cyndaquila na 14. levelu. Otočí-li se k vám během boje zády, buďte opatrní. Znamená to, že chce zaútočit ohněm na svých zádech.
 
157 - Typhlosion
130
Typ: ohnivý   Výška: 1,7m   Váha: 79,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Quilavy až na 36. levelu. Když jeho vztek vrcholí, stává se tak horkým, že cokoli, co se ho dotkne, okamžitě vzplane.
 
158 - Totodile
Typ: vodní   Výška: 0,6m   Váha: 9,5kg   Evoluce: Croconaw (lvl. 18)
 
Jeho dobře vyvinuté čelisti jsou velmi silné a schopné rozdrtit cokoli. Dokonce i jeho trenér musí být opatrný.
 
159 - Croconaw
130
 
Typ: vodní   Výška: 1,1m   Váha: 25kg   Evoluce: Feraligatr (lvl. 30)
 
Vyvíjí se z Totodila na 18. levelu. Pokud ztratí zub, tak mu vyroste na jeho místě nový. Neustále má v tlamě 48 zubů.
 
160 - Feraligatr
Typ: vodní   Výška: 2,3m   Váha: 88,8kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Croconawa na 30. levelu. Když kousne masivními a silnými tesáky, zatřese hlavou a svou obět divoce roztrhá.
 
161 - Sentret
130
Typ: normální   Výška: 0,8m   Váha: 6kg   Evoluce: Furret (lvl. 15)
 
Velmi opatrný Pokémon, umí se zvednout na svém ocase, aby získal lepší rozhled po svém okolí.
 
162 - Furret
130
Typ: normální   Výška: 1,8m   Váha: 32,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se ze Sentreta na 15. levelu. Staví si hnízdo přesně na míru svého dlouhého a vychrtlého těla, pro ostatní Pokémony je nemožné se do něj dostat.
 
163 - Hoothoot
130
Typ: létající   Výška: 0,7m   Váha: 21,2kg   Evoluce: Noctowl (lvl. 20)
 
Vždy stojí na jedné noze. Dokáže tak zrychlit, že její pohyb není skoro vidět.
 
164 - Noctowl
130
Typ: létající   Výška: 1,6m     Váha: 40,8kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Hoothoota na 20. levelu. Jeho oči jsou speciálně adaptovány. Dokáží zachytit i to nejslabší světlo, což mu umožní vidět i v úplné tmě.
 
165 - Ledyba
130
Typ: hmyzí / létající   Výška: 1m   Váha: 10,8kg   Evoluce: Ledian (lvl. 18)
 
Je velmi plachý. Je-li sám, bojí se pohnout. Aktivní je ve skupině.
 
166 - Ledian
Typ: hmyzí / létající   Výška: 1,4m   Váha: 35,6kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvýjí se z Ledyby na 18. levelu. Když v noci svítí hvězdy, tak se třepetá vzduchem a rozptyluje zářivý prach.
 
167 - Spinarak
Typ: hmyzí   Výška: 0,5m   Váha: 8,5kg   Evoluce: Ariados (lvl. 22)
 
Po celé dny sedí nehnutě na pavučině a čeká na neopatrnou oběť, která se příliš přiblíží.
 
168 - Ariados
Typ: hmyzí   Výška: 1,1m     Váha: 33,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se ze Spinaraka na 22. levelu. Přede vlákno jak ze zadečku, tak i z úst. Je těžké říci, který konec je který.
 
169 - Crobat
Typ: jedovatý / létající   Výška: 1,8m   Váha: 65kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Na svých čtyřech křídlech tiše létá temnotou, takže si jej nevšimnete, dokud není těsně u vás. Vývíjí se z Golbata pomocí FRIENDSHIP.
 
170 - Chinchou
Typ: vodní / elektrický   Výška: 0,5m    Váha: 12kg   Evoluce: Lanturn (lvl. 27)
 
Mezi jeho anténkami mu přeskakují elektrické výboje, které vrhá na nepřítele.
 
171 - Lanturn
Typ: vodní / elektrický   Výška: 1,2m     Váha: 22,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Chinchou na 27. levelu. Světlo, které vytváří je tak jasné, že dokáže osvítit hladinu moře až tří mílové hloubky.
 
172 - Pichu
130
Typ: elektrický   Výška: 0,3m   Váha: 2kg   Evoluce: Pikachu (FRIENDSHIP)
 
Není ještě schopen udržet elektřinu. Je-li potěšen nebo překvapen, může vyslat náhodný úder. K přeměně na Pikachu potřebuje FRIENDSHIP.
 
173 - Cleffa
Typ: normální   Výška: 0,3m   Váha: 3kg   Evoluce: Clefairy (FRIENDSHIP)
 
Protože má neobvyklou, hvězdovitou postavu, lidé věří, že spadl na zemi jako meteor. K přeměně na Clefairy potřebuje FRIENDSHIP.
 
174 - Igglybuff
130
Typ: normální   Výška: 0,3m   Váha: 1kg   Evoluce: Jigglypuff (FRIENDSHIP)
 
Má velmi hebké tělo. Pokud se začne kutálet, převálcuje vše v cestě a je těžké ho zastavit. K přeměně na Jigglypuffa potřebuje FRIENDSHIP.
 
175 - Togepi
130
Typ: normální   Výška: 0,3m     Váha: 1,5kg   Evoluce: Togetic (FRIENDSHIP)
 
Vypadá to, jakoby uvnitř jeho skořápky byla hračka. Říká se, že když je spokojený, tak kolem sebe šíří štěstí.
 
176 - Togetic
130
Typ: normální   Výška: 0,6m   Váha: 3,2kg   Evoluce: Togekiss (Shiny stone)
 
Vypadá to, jakoby uvnitř jeho skořápky byla hračka. Říká se, že když je spokojený, tak kolem sebe šíří štěstí.
 
177 - Natu
130
Typ: psychický / létající   Výška: 0,2m   Váha:  2kg   Evoluce: Xatu (lvl. 25)
 
Jelikož nemá ještě plně vyvinutá křídla, tak hopsá po svých. Neustále něco hledá a pozoruje.
 
178 - Xatu
130
Typ: psychický / létající   Výška: 1,5m   Váha: 15kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Říká se, že stále klidně a tiše stojí, protože hledí zároveň do minulosti i do budoucnosti. Vyvíjí se na 25 úrovni z Natu.
 
179 - Mareep 
Typ: elektrický   Výška: 0,6m   Váha: 7,8kg   Evoluce: Flaaffy (lvl. 15)
 
Když se v jeho těle zachytí statická elektřina, tak se zdvojnásobí její napětí. Dotek vyvolá elektrický šok.
 
180 - Flaaffy
Typ: elektrický   Výška: 0,8m   Váha: 13,3kg   Evoluce: Ampharos (lvl. 30)
 
Následkem uskladnění veklého množství elektřiny, se mu na těle vyvinula místa, kde nechce růst ani jeho hebká vlna. Vyvíjí se z Mareep na 15 úrovni.
 
181 - Ampharos
130
Typ: elektrický   Výška: 1,4m   Váha: 61,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Špička jeho ocasu jasně září a je vidět z velké dálky, slouží jako maják pro tracené lidi. Vyvíjí se z Flaaffy na 30 úrovni.
 
182 - Bellossom
130
Typ: travní   Výška: 0,4m     Váha: 5,8kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Glooma za pomoci Slunečného kamene (Sun Stone). Bellossomové se občas setkají a zdá se, že tančí. Říká se, že tanec je rituál k přivolání slunce.
 
183 - Marill
Typ: vodní   Výška: 0,4m   Váha: 8,5kg   Evoluce: Azumarill (lvl. 18)
 
Špička jeho ocasu obsahuje olej, který je lehčí než voda, mu umožňuje plavat bez rizika utopení.
 
184 - Azumarill
Typ: vodní   Výška: 0,8m   Váha: 28,5kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Marilla na 18 úrovni. Při klidu a pozorném naslouchání může říci, co se děje i v divoké a rychlé řece...
 
185 - Sudowoodo
Typ: kamenný   Výška: 1,2m   Váha: 38kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Ačkoli předstírá, že je strom, jeho stavba je bližší kamenu než rostlině.
 
186 - Politoed
Typ: vodní   Výška: 1,1m   Váha: 33,9kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Pokud Poliwag a Poliwhirl uslyší jeho zvučný křik, shromáždí se k němu z velké vzdálenosti. Vzniká z Poliwhirl pomocí King's Rock a výměnou.
 
187 - Hoppip
Typ: travní / létající   Výška: 0,4m   Váha: 0,5kg   Evoluce: Skiploom (lvl. 18)
 
Shromažďují se do shluků, aby je neodfoul vítr. Přesto mají rádi jemný větřík.
 
188 - Skiploom
Typ: travní / létající   Výška: 0,6m     Váha: 1kg   Evoluce: Jumpluff (lvl. 27)
 
Květina na jejich hlavě se otevírá a zavírá podle výkyvů teploty. Vyvíjí se z Hoppipa na 18 úrovni.
 
189 - Jumpluff
Typ: travní / létající   Výška: 0,8m   Váha: 3kg   Evoluce: dále neevoluje
 
Vyvíjí se z Skiplooma na 27. úrovni. Jakmile jednou zachytí vítr, obratně ovládá své jemňounké výtrusy k letu, dokonce i kolem světa.
 
190 - Aipom
Typ: normální   Výška: 0,8m   Váha: 11,5kg     Evoluce: Ambipom (Double Hit)
 
Jeho ocas je tak silný, že je s ním schopen uchopit větev stromu a zůstat na ní viset ve vzduchu.
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist