Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

!!! Pokemon !!!

   
 
 
Návod na Red / Blue / Yellow

Návod na Red/Blue/Yellow


=================================
A. Pallet town:
=================================

Začínáte ve svém pokoji, ve svém rodném městě. Z počítače si vezměte potion. Vyjděte ven z domu a jděte směrem z města, zastaví vás OAK (chytne pikachu - Y) a dovede vás do své laboratoře. Vyberte si Pokémona ze stolu, poražte Garyho a jděte na sever do Viridian City.
=================================
B. Viridian City:
=================================

Zajděte do místního obchodu, kde dostanete Oak parcel. Tu mu doneste do laboratoře. Vraťte se zpět do Viridian City, jděte na západ a potkáte Garyho. Gary vám řekne, že na Pokémonovou ligu potřebujete osm odznaků a že je musíte získat od trenérů stadionů. Vraťte se Do Viridian City, ale místní stadion opustil místní trenér již před několika lety (jak se dozvíte od staříka postávajícího blízko stadionu). Můžete se zde ještě naučit, jak chytat Pokémony. Nakupte nějaké pokébally a vyjděte z města na sever, až se dostanete do Viridian Forest.
=================================
C. Viridian Forest:
=================================

Zde již potkáte několik prvních konkurenčních trenérů, Bug catcherů. Ti se specializují na různé hmyzí Pokémony jako jsou Weedle, Caterpie, Kakuna atd. Můžete zde chytit hmyzí Pokémony a někdy (v R, B) Pikachu. Na severozápadě lesa je východ do dalšího města.
=================================
D. Pewter City:
=================================

Zde poražte místního trenéra stadionu, Brocka, který má Pokémony Onixe (Nejlépe Buterfree, též vhodný je Mankey, kterého můžete nalézt východně od Viridian C.) a Geoduda (to samé co Onix). Dostanete první odznak a TM 34 - Bide. Dále se můžete podívat do místního muzea (cena vstupu - 50) a obdivovat kostru Aerodactyla, kterého můžete v pozdějších fázích hry získat. Z Pewter C. jděte na východ a porážením trenérů zvyšte svým Pokémonům úrovně. Jděte jedinou cestou až dorazíte k Pokémonovému středisku a vstupu do jeskyně. Pořádně se vylečte, čeká vás Mt. Moon.
=================================
E. Mt. Moon:
=================================

Jestli chcete, projděte jeskyni, dá se zde najít pár zajímavých věcí jako je TM 12 Water Gun atp. Pokud ne, v prvním patře sejděte níže nejseverozápadnějším žebříkem. Projděte chodbu v druhém patře a ve třetím poražte několik Rakeťáků, z pokémaniaka dostaňte jednoho z prehistorických Pokémonů a vyjděte ven žebříkem na severozápadě patra. Za Mt. Moon projděte pár travin a postupujte na východ do Cerulean City.
=================================
F. Cerulean City:
=================================

Poražte místní trenérku Misty, která má Staryu a Starmie, na které použijte elektrického nebo travního Pokémona, kterého můžete chytit severně nad městem. Dostanete od ní všehovšudy TM 11 Bubblebeam a Rare candy (přidá Pokémonovi jeden level), které si však šetřte na konec hry. V celé hře můžete najít pouze asi 8 kusů této výtečné věci. Přejděte přes most pěti trenérů a Rakeťáka, od kterého získáte Nugget (můžete prodat za 5000). Potkáte zde i Garyho, který by však neměl být velký problém. Nad mostem je ve žluté verzi trenér, který vám daruje Charmandera. Západně od mostu poražte několik trenérů a zvyšte si úrovně svých Pokémonů. Po porážce všech trenérů a trenérek jděte dál, až dorazíte do Sea cottage, kde bydlí Bill, výrobce počítačového uchovávání Pokémonů. Když mu pomůžete, dá vám vstupenku na loď S.S.ANNE. V Ceruleanu je také prodejna kol a ošetřovatelka Melanie, která vám ve žluté verzi po porážce Misty dá Bulbasaura (váš Pikachu musí dobře vypadat). Přes budovu na severovýchodě města se dostanete dále. Od města jděte na jih (cestou v jednom baráčku vám chlápek bude cvičit Pokémony 1level/100) až dorazíte k velké budově, v níž je policistka, která vás nebude chtít pustit dál, a která blábolí něco o tom, že má žízeň. No nic. Blízko této budovy je podchod, kterým se dostanete do Vermilion City.
=================================
G. Vermilion City:
=================================

V tomto městě můžete udělat mnoho věcí. V jedné z budov v městě, ve které je Pokémon Fan club, si poslechněte přednášku ředitele Fan Clubu a dostanete od něj Bike voucher, za který si můžete vyzvednout kolo v Cerulean city. V dalším domě vám jeden chlápek dá Old Rod, kterým můžete chytat Magicarpy na 5 levelu. Východně od města si můžete na trenérech potrénovat vaše Pokémony a nachytat některé zajímavé druhy jako jsou Drowzee, Far´fetch'd. Nyní vstupte do lodi. Je zde mnoho trenérů na trénování elektrických a travních Pokémonů a nejdete zde i nějaké věci ve formě pokéballu. Před kapitánovou kajutou poražte Garyho a kapitán vám ve své kajutě dá HM 01 Cut. Vyjděte z lodi a jděte do místního stadiónu. V něm však je jeden problém s tlačítky. Až najdete první tlačítko, to druhé je vždy vedle něj. Místní trenér Lt. Sturge má Raichu (yellow), nebo Raichu, Pikachu a Voltorba (R, B). Dostanete od něj TM 24 Thunderbolt. Od policistky stojící někde uprostřed města dostanete ve žluté verzi Squirtla. Nyní jděte do Diglettí jeskyně a projděte jí celou. Vyjděte druhým východem. Zde usekněte stromek a od Oak´s Aid dostanete HM 05 Flash, pokud již máte 10 Pokémonů. Flash naučte elektrického Pokémona, ne však vašeho nejlepšího, je to zbytečná ztráta útoku. Vraťte se zpět Diglettí jeskyní. Nyní se vraťte do Cerulean City, můžete si vzít kolo (pokud jste to ještě neudělali) a na východě města usekněte stromek a pokračujte přes hordu trenérů až k Pokémonovému středisku. Blízko odsud je vstup do Rock Tunnelu. Ještě musíte naučit Flash nějakého elektrického Pokémona. Nedoporučuji použít Pikachu, a proto se podívejte do travin nad vstupem do jeskyně, měli by jste tu najít několik Magnemitů.
=================================
H. Rock Tunnel:
================================

Použijte Hm 05 Flash a projděte jeskyni. Poražte několik trenérů a pokud chcete, chyťte si Onixe, Geoduda, Machopa a podobné Pokémony. Vylezte druhým východem ven a postupujte jižně do Lavebder Town.=================================
I. Lavender Town:
=================================

V této vesnici toho ke koukání moc není. Bydlí zde chlápek, který vám změní přezdívku Pokémona a na severovýchodě je Pokémon tower, kam však zatím nechoďte. Jižně od Lavendru je několik trenérů na procvičení elektrických a travních Pokémonů. Potom postupujte na západ od Lavendru přes hordu trenérů, až se dostanete zase k podchodu. Projděte podchodem a postupujte na západ, až dorazíte do
=================================
J. Celadon City:
=================================

Zde je mnoho věcí k dělání. Začněme třeba na místním stadioně, kde místní trenérka Erika vládne svými travními Pokémony. Vyšlete ohnivého Pokémona a je to v pohodě. Erika vám dá TM Mega Drain. Dále se koukněte do místního obchodu. Můžete zde koupit různé kameny pro vývin Pokémonů (Thunder stone, Fire stone, Leaf stone a Water stone), Různé TM vlastnosti (koukněte se do sekce gameboy/návody/typy a triky), X defendy, attaky atd. Na střeše kupte v automatu všechny druhy pití, od každého jeden a od jednoho dva. Dohromady by jste měli mít 4 pití. Tři z nich dejte žíznivé dívce na střeše, dostanete za to zajímavé TM vlastnosti (např. Ice beam). Jděte do hospody a od jednoho chlapíka dostanete Coin case. Nyní můžete jít do Rakeťácké herny a zahrát si automaty a vyhrát zajímavé ceny, které si můžete vybrat ve vedlejší budově u okének. Ceny jsou různí Pokémoni, např. Pinsir, Porygon, Dratini a TMčka Submission, Dragon rage, Hyper Beam. Druhy a ceny Pokémonů se značně liší podle verze. V budově kasína hlídá Rakeťák plakát, promluvte s ním, poražte ho a následujte ho. Po lehkém hlavolamu ve 2. patře vám jeden Rakeťák vydá Lift Key, projeďte se výtahem a z Giovanniho vypokemonujte Silph Scope. Nyní se vraťte do Lavender town a jděte do pokémoní věže. Můžete zde najít zase několik věcí ve formě pokéballu, chytit duší Pokémony - Gastlyho a Hauntera a občas zde můžete narazit na Cubona. V předposledním patře u schodů nahoru vás napadne duch, kterého identifikujete Silph Scopem a zjeví se vám Cubone mother. Poražte ji a jděte do posledního patra. Zde poražte Rakeťáky a zachraňte Mr. Fujiho, který vám dá ve svém domě Pokéflute, ktetou můžete vzbudit jakéhokoli spícího Pokémona. Vraťte se zpět do Celadonu a postupujte na západ od města. Cesta je zablokována spícím Snorlaxem. Kousek od Snorlaxe je stromek, který uřízněte a projděte budovou až se dostanete k malému baráčku. Dívka vevnitř vám dá HM 02 Fly. Díky Fly se můžete pohybovat mezi městy, ve kterých jste již navštívili Pokémoní středisko. Jděte ke Snorlaxovi a probuďte ho pokéflétnou. Jděte do budovy a připravte si kolo. Vyjděte druhým výchdem z budovy a dostanete se na Cycling road. Zde si můžete protrénovat své psychické Pokémony. Projeďte dráhu a vstupte do Fuchsia City.
=================================
K. Fuschia City:
=================================

Na trenéra stadionu Kogu použijte psychického Pokémona a Koga vám dá TM 06 Toxic. Nyní jděte do Safari zone na severu města. Zde musíte najít Skrytou chatrč, kterou poznáte podle mnoha soch Pokémonů okolo (viz mapy), ve které dostanete HM 03 Surf, kousek před chatrčí najdete Gold teeth ve formě pokéballu, které doneste chlápkovi v jedné z budov ve Fuschia city, dá vám za to HM 04 Strenght. Dále zde můžete chytit některé vzácné Pokémony jako je Scyther, Dratini, Tauros atd. V místním obchodě nakupte nějaké Ultra bally. Po okolí Fuschia City se nachází mnoho řadových trenérů na zvyšování levelů. Dále leťte třeba do Vermilion City a jděte na sever, dejte hlídačce pití, které jste koupili v Celadonském obchodě. Hlídačka vás pustí do Saffron City.
=================================
L. Saffron city:
=================================

Toto město je obsazeno Rakeťáky. Jsou zde dva stadiony. Sabrinin stadion, ve kterém můžete dostat další odznak, je hlídán jedním Rakeťákem, a druhý, ve kterém nevyhrajete odznak, ale jednoho z Pokémonů Hitmonlee nebo Hitmonchan. Jsou zde bojoví trenéři Blackbelti (černé pásky) a můžete si zde cvičit psychické Pokémony. Nyní je čas vstoupit do nejvyšší budovy ve městě - Silph Co. Budova je kompletně plná Rakeťáckých trenérů. Nejlépe uděláte, když si do 5. patra (Včetně přízemí, jeďte výtahem do 5F) dojedete pro Card key (je v úzké chodbě za Rakeťáky, obejděte je přes úplošinky !!) ve formě pokéballu a potom budete procházet jedno patro za druhým. Nepoužívejte teleportovací plošinky, jinak brzy ztratíte orientaci. Jestliže jste prošli celou budovu, vraťte se do 3. patra, odkud vás jedna plošinka teleportuje do místnosti s Garym. Poražte ho a druhou plošinkou se dostanete do zatím nepřístupných částí 11. patra. Zde poražte Rakeťáckého bosse Giovanniho a od prezidenta dostanete Masterball, jediný ve hře, se kterým máte 100% šanci chytit jakéhokoli Pokémona. Nachte si ho buď na jednoho z legendárních ptáků 50 úrovně nebo supersilného Mewtwoa, kterého však můžete chytit až po dokončení Pokémonové ligy. Vraťte se do místnosti, kde byl předtím Gary a tam stojí chlápek, který vám dá Laprase. Nyní můžete jít do druhého stadionu. Trenérka Sabrina má různé Pokémony podle verze. V yellow má Abra, Kadabra, Alakazam, na něž je asi nejlepší použít nějakou vlastnost jako je Mega Punch, Mega Kick nebo pokud jste na vyšších levelech, tak se mi osvědčil útok Hyper Beam. V red a blue má několik psychických Pokémonů, ale nemělo by vám to dělat větší problémy. Dostanete od ní TM Psywave. Ještě v jednom z domů vám jeden chlapík dá TM Psychic a dívka v dalším domě vymění TM Mimic za Pokédoll.=================================
M. Seafoam Islands:
=================================

Zasurfujte na jih z Fuschia City. Až doplujete k ostrovu s jeskyní, vlezte do ní. Zde musíte posouvat kameny do děr za pomoci HM 03 Strenght. V prvním patře jsou dva kameny, které shoďte do druhého, potom do třetího a potom do čtvtého patra. Ve čtvrém patře jsou čtyři kameny, ale můžete shodit pouze dva. Pak chyťte v pátém patře Articuna. Vraťte se do čtvrtého patra, kde se dostaňte za pomoci Surfu k nejjihovýchodnějšímu žebříku, vylezte po něm až do patra prvního, vyjděte ven a zasurfujte na západ. Pokud se vám nepovedlo projít tuto jeskyni, je tu malý podvůdek: můžete zasurfovat na jih od Pallet Town, ale oběma cestama se dostanete na Cinnabar Island.
=================================
N. Cinabar Island:
=================================

Na tomto ostrově je Pokémonová laboratoř, ve které si můžete nechat vyrobit pravěké pokémony jako je Aerodactyl. Zdejší stadion je zamčený, a tak budeme muset najít klíč. Nachází se v budově na severozápadě ostrova. Zde si můžete z deníků přečíst pár zajímavostí o geneticky upraveném pokémonu Mewtwo, a musíte zde vyřešit malý hlavolam. Za pomoci tlačítek na sochách musíte otvírat a zavírat elektronické dveře, až se dostanete do druhého patra, kde jsou v obvodní zdi dva otvory - malý a velký. Malým se dostanete o patro níže a větším do přízemí. Odtud se musíte vydat ještě o patro níž, kde na konci najdete klíč. Teď se dostaňte ven (escape rope) a jděte do místního stadionu, kde poražte Blaina, trenéra ohnivých Pokémonů. Dostanete od něj 7. odznak a TM Fire blast, velice silný ohnivý útok. Nyní jděte do Power plant.
=================================
O. Power plant:
=================================

Power Plant je jižně po řece od Rock Tunnelu. Před budovou poražte trenéra a račte vstoupit. PP je vlastně jedna dlouhá chodba s postranními místnostmi. Najdete zde bonusy ve formě pokéballů, ale také se zde objevují Voltorbové 40 a Elektrodové 43 úrovně, tvářící se též jako pokéball. Je dobré si zde doplnit své sbírky pokémony. Na konci vás očekává Zapdos, kterého se buď pokuste chytit, nebo ho nechte na pokoji. Osobně si myslím, že se Zapdos nemůže srovnávat s Articunem, a proto na něj nepoužívejte Master ball. Dá se chytit i Ultra ballem, ale je to poměrně těžké. Nyní se vraťte do Viridian City, kde získáte od Giovanniho 8. odznak a TM Solar Beamu. Vydejte se na západ. Cestou poražte Garyho až se dostanete k obří budově, což je pokémoní liga. Než vstoupíte, vemte si s sebou: pokémony s vlastností Surf, Strenght a nějaké Max Repelendy koupitelné na Cinabar island. Projděte první oblast, ukažte všem hlídačům své odznaky a vstupte do Victory road.=================================
P. Victory Road:
=================================

Zde je zase několik hádanek s posuvnými kameny. Proto použijte repel a kameny dostaňte na takový malý terčík, čímž zmizí malá neprostupna místa. Pokud něco zkazíte, jděte do jiného poschodí, kameny se vrátí na svá původní místa. Je zde také velký počet výborných trenérů vhodných k cvičení vašich pokémonů. Je zde také třetí z legendárních ptáků 50 úrovně - Moltres. Po dokončení jeskyně jděte na sever a vstupte do Pokémonové ligy. Vylečte se, nakupte nějaké potiony, max restory atd. a pokud máte pokémony nad 55 úroveň vstupte do severních dveří (radši si uložte hru), ale pozor, již není cesty zpět. Pokud jsou vaši pokémoni na nižší než 55 úrovni, v jeskyni před Pokémonovou ligou se dají dobře cvičit. Na cvičení tu jsou Onixové, Machokové, Geodudové, Golbatové a různá podobná havěť.=================================
Q. Pokémonová liga:
=================================

Pokémonová liga není nic těžkého, pokud jste věnovali cvičení svých Pokémonů trochu času.

Lorelei - Jaké typy bych si vzal já = Jaké bych nebral
1. Dewgong 54 Elektrický Dračí, kamenný
2. Dewgong 54 Elektrický Dračí, kamenný
3. Cloyster 53 Elektrický, Dračí Kamenný, bojový
4. Jynx 56 Asi psychický Dračí, kamenný
5. Lapras 56 Elektrický Dračí, kamenný
U Laprase doporučují mít dva útoky - Blizzard a Hydro Pump.
 
Bruno:
1. Onix 53 Vodní, el., dračí, ice Elektrický
2. Hitmonchan 55 Psychický  
3. Hitmonlee 55 Psychický  
4. Onix 56 Vodní, el., dračí, ice Elektrický
5. Machamp 58 Psychický  
Asi nejslabší trenér Pokémonové ligy, který má soubor bojových a kamenných Pokémonů.
 
 
Aghata:
1. Gengar 56 Rychlý psychický Normal, bojový, trav.
2. Golbat 56 Elektrický, psychický Travní
3. Haunter 55 Rychlý psychický Normal, bojový, trav.
4. Arbok 58 Psychický  
5. Gengar 60 Rychlý psychický Normal, bojový, trav.
Aghata má partu ovladačů mysli a pokémonních duchů.
Na duchy - Gengara a Hauntera - neplatí fyzické útoky!
 
Lance:
1. Gyarados 58 Elektrický, dračí, Ice Kamenný
2. Dragonair 56 Ice, dračí Téměř vše
3. Dragonair 56 Ice, dračí Téměř vše
4. Aerodactyl 60 Vodní nebo elektrický  
5. Dragonite 62 Ice, dračí Téměř vše
Asi nejsilnější trenér ve hře, který je možná ještě lepší než Gary, díky jeho Dragonitovi - docela silnému pokémonovi. Ale snad ho porazíte bez problémů ledovým typem a pokud ho nemáte, tak použijte dračí typ, který ovládá Hyper beam nebo Dragon Rage.

Ještě ale není konec. Čeká vás souboj s vaším rivalem. Ten všechny porazil a teď je na vás, zdali se stanete tím nejlepším trenérem.
 
Gary bude mít jeden z následujících týmů
 
Gary s Jolteonem (lvl. 65)
1. Cloyster 61 Travní, elektrický Ohnivý
2. Ninetales 63 Vodní travní
3. Sandslash 61 Vodní, ledový Elektrický
4. Alakazam 59 Duch Bojový
5. Exeggutor 61 Ohnivý, ledový Elektrický, vodní
Pozor na jeho silného Jolteona!!!

Gary s Vaporeonem (lvl. 65)
1. Magneton 63 Ohnivý Vodní
2. Ninetales 61 Vodní Travní
3. Sandslash 61 Vodní, ledový Elektrický
4. Alakazam 59 Duch Bojový
5. Exeggutor 61 Ohnivý, ledový Elektrický, vodní
Exeggutor bude asi nejslabší bojovník této sestavy.
 
 
Gary s Flareonem (lvl. 65)
 
                                                     
1. Magneton 63 Ohnivý Vodní
2. Cloyster 63 Elektrický, travní Ohnivý
3. Sandslash 61 Vodní, ledový Elektrický
4. Alakazam 59 Duch Bojový
5. Exeggutor 61 Ohnivý, ledový Elektrický, vodní
Využijte každou možnost na provedení silného útoku.
 
 
 

 

=================================
R. Unknown Dungeon:
=================================

Po dokončení Pokémonové ligy leťte do Ceruleanu, kde nad městem se zpřístupnila jeskyně plná supersilných pokémonů čekajících na váš pokéball. Na konci na vás čeká Pokémon Pokémonů - MEWTWO. Normálním Ultraballem je téměř nechytatelný, a proto je vhodné použít Masterball. Jde chytit i Ultra ballem, ale je to velmi obtížné. Dále v této jeskyni pochytejte mnoho silných Pokémonů, jejichž úroveň většinou neklesne pod 50. KONEC. Už jenom chytit všech 151.

TOPlist
 Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek